Finał Mistrzostw Powiatu Piła w Piłkę Ręczną

26 lutego 2016r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osieku nad Notecią reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku stoczyła bój sportowy w Finale Mistrzostw Powiatu Piła w ramach XVII WIELKOPOLSKIEJ GIMNAZJADY IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

W dzisiejszej rywalizacji wzięły udział cztery najlepsze drużyny, które zostały wyłonione we wcześniejszych eliminacjach w Powiecie Piła, a są to Gimnazjum nr 4 w Pile, Gimnazjum w Wyrzysku, Zespół Szkół nr 2 w Pile i Zespół Szkół nr 1 w Pile.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Zespołu Szkół nr 2 w Pile i Gimnazjum w Wyrzysku. Od pierwszego gwizdka sędziego do końca zmagań, mecz był prowadzony pod dyktando drużyny z Wyrzyska. Pierwszą bramkę dla naszych dziewcząt zdobyła Angelika Kowalska, to był piękny początek wygranego meczu. Dziewczęta bardzo dobrze zagrały w obronie, doskonale spisywała się na bramce Iwona Kraczek. Tę rywalizację wygrały wyrzyszczanki 11-6. W następnym spotkaniu nasza reprezentacja spotkała się z Zespołem Szkół nr 1 w Pile, który pokonała w turnieju eliminacyjnym w Miasteczku Krajeńskim. Od początku spotkania gra nie układała się po naszej myśli. W pierwszej połowie daliśmy się zaskoczyć pilankom. W drugiej połowie meczu wspaniale zagrała w ataku Weronika Speyer, jednak to nie wystarczyło, aby pokonać drużynę z ZS nr 1 w Pile. Przegraliśmy to spotkanie 7-5. Ostatni mecz rozgrywek pomiędzy Gimnazjum w Wyrzysku a Gimnazjum nr 4 w Pile miał zdecydować, kto zajmie drugie miejsce w powiecie w roku szkolnym 2015/2016. Rywalizacja o drugie miejsce była bardzo pasjonująca, wyróżnić należy wszystkie nasze piłkarki za walkę na boisku. Mecz zakończył się remisem 5-5, ale wynik nie odzwierciedla tego, co się działo na parkiecie. Dopiero wnikliwa analiza wszystkich spotkań w turnieju, przeliczenie zdobytych i straconych bramek zdecydowała, że reprezentacja Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Wyrzysku zdobyła drugie miejsce w Powiecie Piła. Wielki to sukces, gdyż w większości to uczennice klas drugich i pierwszych, które w przyszłym roku szkolnym będą mogły rywalizować z młodszymi dziewczętami. Naszą drużynę tworzyły: Iwona Kraczek, Paulina Wojda, Angelika Kowalska, Natalia Roczyńska, Agata Kędzior, Weronika Speyer, Martyna Jankowska, Alicja Sznajderowska, Anna Filip, Julia Michalska, Weronika Kotarak, Patrycja Dutkiewicz. Nieobecne w dniu dzisiejszym były Martyna Urban i kontuzjowana Wiktoria Borowczak - uczennica klasy pierwszej, która dziś nie mogła zagrać, ale pamiętamy o jej wkładzie w awans do rozgrywek finałowych. Jestem dumny z osiągnięcia naszych dziewcząt.

Chciałbym szczególnie podziękować prezesowi Wyrzyskiego Szpitala p. Almuetazowi Bellah Nasrullah za wyrażenie zgody na zabezpieczenie medyczne turnieju w piłkę ręczną przez zespół medyczny. Opiekun reprezentacji dziewcząt – Sławomir Gajdziński