"Krótko, aczkolwiek ciekawie o książce"

W poniedziałek 16 maja w Gimnazjum Salezjańskim w Pile odbył się ostatni etap konkursu czytelniczego "Krótko, aczkolwiek ciekawie o książce", którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Wiktoria Koszuta z kl. IIId oraz Daria Wronkowska z kl. IIc.

Przygotowane przez Wiktorię wystąpienie odnosiło się do powieści Kiery Cass "Rywalki", z kolei Daria zaprezentowała dzieło Marcusa Zusaka "Złodziejka książek". Dziewczynki włożyły sporo serca w swoje projekty. Popisały się pomysłowością, umiejętnością opanowania termy oraz zdolnościami aktorskimi. Wysiłek i zaangażowanie uczennic są naprawdę godne pochwały. Mimo że na podium znalazła się tylko Daria, która zajęła III miejsce, gratulacje należą się obu.

Warto dodać, iż do konkursu uczennice były przygotowywane przez nauczycielki języka polskiego: p. Agnieszkę Krzycką oraz p. Annę Kozimor.