Omnibus czytelniczy

DZIEŃ NARODOWEGO CZYTANIA

W ramach Dnia Narodowego Czytania 10 czerwca w naszym Gimnazjum reprezentanci klas trzecich wzięli także udział w omnibusie czytelniczym. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać czytane przez nauczycieli fragmenty lektur omawianych w gimnazjum, podać tytuł oraz autora utworu. Taka forma zmagań z literaturą wzbudziła niemałe emocje i wyostrzyła wszystkie zmysły. Organizatorkom tej ciekawej konkurencji - paniom Katarzynie Jaśkiewicz i Annie Kozimor pomagały również panie Anna Gallas – Ślepecka i Joanna Sadłowska, za co serdecznie dziękujemy. W drugiej części konkursu uczniowie słuchali, jak „krótko, aczkolwiek ciekawie o książce” („Złodziejka książek”) opowiadała uczennica Daria Wronkowska z klasy II c. Następnie wszyscy skupili się na drugiej konkurencji w omnibusie i z uwagą obejrzeli prezentację o polskich laureatach Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, aby jak najlepiej odpowiedzieć na 10 pytań konkursowych z tej dziedziny.

Śpieszymy donieść, że miano omnibusa w dziedzinie znajomości lektur w naszym gimnazjum wywalczyła Małgorzata Kornacka z klasy III e. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorki