Konkurs Matematyczny „Pangea”

Dnia 3 marca br. odbył się w naszej szkole pierwszy etap Konkursu Matematycznego Pangea. Wzięło w nim udział 15 gimnazjalistów z naszej szkoły. Wyniki tego etapu będą podane w połowie marca i wówczas dowiemy się, kto awansował do etapu finałowego.

Konkurs Matematyczny Pangea jest organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i liceów. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepszych uczniów zapraszamy do Warszawy i Wrocławia.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.