Prelekcja pielęgniarek

Dnia 21 czerwca br. w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyrzysku gościła p. D. Celkowska i p. B. Turbiak. Panie pielęgniarki przybyły do szkoły w celu szerzenia postaw prozdrowotnych i zapobiegania konsekwencjom otyłości. Pani D. Celkowska w przygotowanej przez siebie prelekcji objaśniła piramidę zdrowia i przedstawiła zasady prawidłowego żywienia. W dalszej części wskazała produkty, których spożywanie należy ograniczyć. W szerokim zakresie omówiła konsekwencje otyłości. Uczniowie dowiedzieli się co to jest wskaźnik BMI i jaka jest różnica między nadwagą i otyłością. Młodzież w części podsumowującej chętnie odpowiadała na pytania p. D. Celkowskiej. Każda prawidłowa odpowiedź została nagrodzona przez pielęgniarkę upominkiem. Gimnazjaliści mieli okazję dokonać pomiaru ciśnienia krwi i zmierzyć poziom cukru przy stanowisku na stadionie pod okiem p. B. Turbiak.

Gimnazjum składa podziękowania paniom D. Celkowskiej i B. Turbiak za bezinteresowną pomoc w realizacji zagadnień prozdrowotnych i podniesienia świadomości uczniów w zakresie prawidłowego żywienia i przeciwdziałania otyłości.

Izabela Duszczak