Powiatowe Rozgrywki w Piłkę Plażową Dziewcząt i Chłopców

Dnia 16 maja 2016 roku w ośrodku wczasowym Płotki koło Piły zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w piłce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w tych rozgrywkach i byli to: Senska Marta, Nikola Wacholc, Przemysław Pasieta i Mateusz Drzyzgiewicz.

Po otwarciu zawodów, którego dokonała pani Renata Wolska, o godzinie 10.00 drużyny przystąpiły do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w piłce plażowej i o awans do rozgrywek wojewódzkich. Drużyny męskie to: ZS nr 3 Piła, ZS nr 2 Piła, Gimnazjum nr 5 z Piły, Wysoka, Wyrzysk. System rozgrywek został ustalony jako "każdy z każdym". Po rozegraniu wszystkich meczów, drużyna z Wyrzyska zajęła piąte miejsce.

W kategorii dziewcząt zgłosiło się sześć zespołów i zostały one rozlosowane na dwie grupy po trzy zespoły. Siatkarki z Wyrzyska zajęły w swojej grupie miejsce trzecie i w ostatnim meczu walczyły o miejsce piąte z drużyną z Zespołu Szkół nr 3 z Piły. Niestety, przegrały ten mecz i zajęły szóste miejsce w ogólnej klasyfikacji.