Podsumowanie projektu „My – Dumni Wielkopolanie”

Dnia 16 maja 2016 roku w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku odbył się etap powiatowy XXIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym połączony z podsumowaniem projektu edukacyjnego „My – Dumni Wielkopolanie”, którego patronatem objęły burmistrz Gminy Wyrzysk p. Bogusława Jagodzińska oraz Stowarzyszenie pomocy Gimnazjum w Wyrzysku„ Szkoła Marzeń”.

Kolejny już raz Gimnazjum w Wyrzysku zostało organizatorem etapu powiatowego Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, bo w ubiegłym roku zwycięzcą został uczeń tej placówki – Krzysztof Jaśkiewicz. Tegoroczny – już XXIII ucieszył komisję (wicestarostę p. Stefana Piechockiego, p. Tadeusz Dziadka i p. Monikę Marchut - Grzybowską) wysokim poziomem. Gimnazjum w Wyrzysku miało powody do radości, ponieważ dwa pierwsze miejsca przypadły naszym uczniom: Agacie Kędzior i Krzysztofowi Jaśkiewiczowi. Szczególne podziękowania należą się opiekunowi zwycięzców (p. Ryszard Sell, który od wielu lat buduje wśród młodzieży ducha samorządności.

Następnym punktem spotkania było podsumowanie projektu edukacyjnego, którego głównym celem była promocja Gminy Wyrzysk, jej walorów krajoznawczych, kultywowanie tradycji regionu Krajny i Wielkopolski; pobudzanie przynależności do swej małej ojczyzny. Zarówno Wicestarosta p. Stefan Piechocki, jak i Burmistrz Wyrzyska p. Bogusława Jagodzińska i Dyrektor Gimnazjum w Wyrzysku p. Sławomir Gajdziński podkreślali wielką siłę sprawczą w rozwijaniu edukacji regionalnej i kształtowaniu tożsamości narodowej najmłodszych pokoleń. Przybyli goście: Wicestarosta Powiatu Pilskiego – Pana Stefana Piechocki, Burmistrz Wyrzyska – Pani Bogusława Jagodzińska, Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty – Pan Tadeusz Dziadek, Radna Rady Powiatu i Dyrektor Gimnazjum w Osieku nad Notecią – Pani Iwona Schultz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Falmierowie – Pan Marek Kułakowski, Inspektor Wydziału Oświaty – Pani Monika Marchut-Grzybowska, Kierownik Biblioteki w Wyrzysku – Pani Magdalena Smełsz, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska – Pani Barbara Piorunowska, Pierwszy Dyrektor Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku – Pan Zdzisław Seroka, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku – Pani Urszula Lach, Małgorzata Jakóbek i Edyta Kałużna, ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie – Pani Halina Urban, Instruktor Koło Fotograficzno-Filmowego "Oczy Szeroko Otwarte" Piotr Brzezinski, Przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum w Wyrzysku – Pani Kamila Stańczyk oraz Wiceprzewodniczący Rady Rodziców-Pan Stanisław Knioła mogli m.in. zobaczyć przepiękne występy młodzieżowych zespołów ludowych działających w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wyrzysku – laureatów II Przeglądu Twórczości Regionalnej. Przynależność do swej małej ojczyzny, to brzmi dumnie i należy zawsze i wszędzie podkreślać kim jestem …WYRZYSZCZANINEM, PILANINEM, WIELKOPLANINEM- JESTEM POLAKIEM.

Tego należy uczyć przyszłe pokolenia młodych Polaków i na tym budować przyszłość.

więcej zdjęć >>>