UCZNIOWIE GIMNAZJUM MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W WYRZYSKU NAJLEPSZYMI MATEMATYKAMI W GMINIE!

W sobotę, 18 czerwca br., w Gimnazjum im. Jana Pawła w Osieku nad Notecią odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego uczniów gimnazjum. Uroczysty patronat nad konkursem sprawowali Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Pilski oraz Burmistrz Wyrzyska. W zmaganiach matematycznych wzięło udział 347 uczniów z 14 gimnazjów powiatu pilskiego, co świadczy o wysokiej randze konkursu. Tym bardziej zatem cieszy fakt, że laureatem VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego w kategorii klas trzecich gimnazjum został Krzysztof Jaśkiewicz z klasy III a (w ubiegłym roku był laureatem wśród drugoklasistów, a dwa lata temu zwyciężył jako pierwszoklasista).

Specjalne nagrody, dla najlepszych matematyków - gimnazjalistów w gminie Wyrzysk, ufundowała również pani burmistrz Bogusława Jagodzińska. Otrzymali je: Jakub Wachowiak, kl. I Gimnazjum w Osieku nad Notecią, Natalia Senska, kl. II Gimnazjum w Wyrzysku (nauczyciel prowadzący: pan Marek Nowicki), Krzysztof Jaśkiewicz, kl. III Gimnazjum w Wyrzysku (nauczyciel prowadzący: pani Anna Hoppe).

Serdecznie gratulujemy!