STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

Rekolekcje

W dniach 21-23 marca br. społeczność naszego gimnazjum włączyła się w zorganizowane przez miejscową parafię rekolekcje wielkopostne.

W poniedziałek 21 marca uczniowie przybyli do szkoły i od godziny 8.30 zajmowali się przygotowywaniem loga religijnego. Następnie wszystkie klasy zebrały się na sali widowiskowej, by przedstawić swoje prace i wziąć udział w quizie wiedzy biblijnej. Pytania dotyczyły m. in. imion Apostołów, języków biblijnych oraz zagadnień z historii starotestamentalnej. Poziom, zarówno prac plastycznych, jak i wiedzy uczestników quizu, można ocenić jako wysoki. Na godzinę 10.30 młodzież udała się do kościoła parafialnego, by wysłuchać nauki rekolekcyjnej o. Dawida Szulcy na temat zbawienia dokonanego przez Chrystusa na Krzyżu.

We wtorek 22 marca uczniowie zgromadzili się w szkole, by obejrzeć film pt. ,,Spotkanie”. W sposób symboliczny naświetlał on znaczenie wyboru osobistej relacji z Jezusem. Tego dnia w ramach nauki rekolekcyjnej w kościele odprawiona została Droga Krzyżowa.

Środa 23 marca przypominała postać Papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Młodzież, pod opieką nauczycieli, wykonywała w klasach testy wiedzy o Karolu Wojtyle oraz testy biblijne. Uczniowie zajmowali się również przygotowaniem, związanych z tematami testów, prac plastycznych. Zwieńczeniem rekolekcji była, odprawiona przez o. Dawida, Msza św. W trakcie kazania wyjaśnił on, w przystępny sposób, głębokie znaczenie Eucharystii.

J. Olekszyk