Rekolekcje

W dniach 21-23 marca br. społeczność naszego gimnazjum włączyła się w zorganizowane przez miejscową parafię rekolekcje wielkopostne.

W poniedziałek 21 marca uczniowie przybyli do szkoły i od godziny 8.30 zajmowali się przygotowywaniem loga religijnego. Następnie wszystkie klasy zebrały się na sali widowiskowej, by przedstawić swoje prace i wziąć udział w quizie wiedzy biblijnej. Pytania dotyczyły m. in. imion Apostołów, języków biblijnych oraz zagadnień z historii starotestamentalnej. Poziom, zarówno prac plastycznych, jak i wiedzy uczestników quizu, można ocenić jako wysoki. Na godzinę 10.30 młodzież udała się do kościoła parafialnego, by wysłuchać nauki rekolekcyjnej o. Dawida Szulcy na temat zbawienia dokonanego przez Chrystusa na Krzyżu.

We wtorek 22 marca uczniowie zgromadzili się w szkole, by obejrzeć film pt. ,,Spotkanie”. W sposób symboliczny naświetlał on znaczenie wyboru osobistej relacji z Jezusem. Tego dnia w ramach nauki rekolekcyjnej w kościele odprawiona została Droga Krzyżowa.

Środa 23 marca przypominała postać Papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Młodzież, pod opieką nauczycieli, wykonywała w klasach testy wiedzy o Karolu Wojtyle oraz testy biblijne. Uczniowie zajmowali się również przygotowaniem, związanych z tematami testów, prac plastycznych. Zwieńczeniem rekolekcji była, odprawiona przez o. Dawida, Msza św. W trakcie kazania wyjaśnił on, w przystępny sposób, głębokie znaczenie Eucharystii.

J. Olekszyk