„Święto Lasu na Wyspie”

Dnia 4 czerwca 2016r. na Wyspie w Pile odbyło się Regionalne Święto Lasu. W ramach rodzinnego pikniku na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m. in. koncert muzyki myśliwskiej, zawody w ścinaniu drzew, konkursy plastyczne dla dzieci i pyszna kuchnia myśliwska.

Nasi gimnazjaliści brali udział w tym festynie, ponieważ podczas jego trwania odbyło się podsumowanie całorocznego projektu „Nasze Wody - obiekt w realiach społecznych miejscowości”. Organizatorami tego projektu było Centrum Doskonaleni Nauczycieli w Pile i Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny UAM w Pile. Uczniowie wykonali plakat, na którym przedstawili wykorzystanie rzeki Łobżonki m.in. do: badań podczas zajęć terenowych, emocjonujących spływów kajakowych i jako miejsca wypoczynku mieszkańców Wyrzyska. Razem z wieloma gimnazjami z północnej części województwa wielkopolskiego stworzyli ciekawą wystawę ze swoich prac. Na koniec możemy dodać, że projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem szkół, dlatego będzie kontynuowany w następnym roku szkolnym. Opiekunami młodzieży na imprezie plenerowej była p. Monika Nawrocka – Paluszkiewicz i p. Joanna Berndt.