Szachuj z Copy System

Dnia 4 czerwca 2016 r. trzech reprezentantów naszej szkoły brało udział w zorganizowanym po raz pierwszy turnieju szachowym pod patronatem firmy Copy System. Był to jednocześnie turniej o puchar prezydenta miasta Piły. Uczniami, którzy okazali się najlepsi w szkole i reprezentowali ją na turnieju byli: Krzysztof Jaśkiewicz, Patryk Jańczak, Kamil Skrzyniarz. Uczniowie na turniej pojechali pod opieką p. Sławomira Nowaka.

Otwarcie zawodów odbyło się o godzinie 11.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile - na hali sportowej. Do turnieju zgłosiło się prawie dziewięćdziesięcioro uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja przebiegała w dziewięciu rundach i każda z nich decydowała o wyniku końcowym zawodnika. Około godziny 16.00 zakończyła się ostatnia - dziewiąta runda. Tuz potem przedstawiciel firmy Copy System, Prezes Polskiego Związku Szachowego okręgu Piła oraz sędzia międzynarodowy zawodów dokonali podsumowania oraz rozdania nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom.

Nasi reprezentacji w kategorii gimnazjów zajęli następujące miejsca: Krzysztof Jaśkiewicz miejsce jedenaste, Patryk Jańczak miejsca czternaste, Kamil Skrzyniarz miejsce dwudzieste. Do Wyrzyska uczniowie wrócili z dyplomami i nowymi doświadczeniami szachowymi.