16 czerwca Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Przyłącz się do nas, działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

Takie hasła zachęciły grupę młodzieży gimnazjalnej do wzięcia udziału w akcji Bookrossingu, która została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Wyrzysku. Swoją obecnością przedsięwzięcie uświetnił v-ce burmistrz Tadeusz Perliński, który w przepięknej scenerii ogrodu, przeczytał  fragment „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. Na zakończenie uczniowie mieli przyjemność obejrzenia filmu „Złodziejka książek” na podstawie książki Markusa Zusaka  o tym samym tytule.

Zapraszamy również do odwiedzenia świetlicy szkolnej, gdzie od października powstał regał bookrossingowy.