Dawid Kartaszewicz w naszej szkole

Początek tygodnia - dla gimnazjalistów - okazał się bardzo ciekawy, ponieważ 25 kwietnia do naszej szkoły przybył aktor Dawid Kartaszewicz. Uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na salę widowiskową, gdzie odbyły się warsztaty z emisji głosu i poprawnej wymowy.

Zajęcia prowadzone przez pana Dawida potwierdziły, że scena to jego miejsce, ale jak się dowiedzieliśmy ukończył również studia magisterskie z pedagogiki i psychologii, co niewątpliwie pomogło w prowadzeniu warsztatów z tak dużą grupą młodzieży. Zajęcia były bardzo ciekawe – pan Kartaszewicz, ćwicząc z uczniami prawidłową dykcję, pozwalał na wcielanie się w role i odgrywanie scenek, co wzbudziło zachwyt uczniów. Oczywiście był również moment na wspólne zdjęcia i rozmowy. Gimnazjaliści już pytają, kiedy odbędą się kolejne zajęcia „aktorskie”. Mamy nadzieję, że już wkrótce, bo zachęcanie młodych ludzi do poprawnej wymowy, dbałości o nienaganne wysławianie się jest bardzo ważne.