STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

SEMINARIUM „WODA W LESIE”

25 maja 2016 roku 28 uczniów Gimnazjum w Wyrzysku brało udział w seminarium pt. „Woda w lesie”. Było one kontynuacją całorocznego projektu „Nasze Wody obiekt w realiach społecznych miejscowości” zorganizowanym przez Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Centrum Kształcenia Nauczycieli w Pile.

Po przybyciu do Piły, gimnazjaliści zostali zaproszeni do sali wykładowej , gdzie powitał ich pan dr Paweł Owsianny. Seminarium rozpoczął dyrektor Lasów Państwowych w Pile p. Sławomir Kmicik, który opowiedział słuchaczom o funkcji lasu w przyrodzie. Wykład został wzbogacony przez 15 minutowy film pt. „W służbie lasom”. Później odbył się wykład multimedialny o największym na świecie zbiorniku wody słodkiej na naszej planecie, czyli o jeziorze Bajkał. Podczas przerwy - przed budynkiem Uniwersytetu - młodzież mogła obejrzeć dwie jednostki Straży Pożarnej w Pile , które zrobiły symulację gaszenia płonącego lasu. Po pokazie można było z bliska obejrzeć wozy strażackie. 

W drugiej części seminarium pan dr Paweł Owsianny podsumował jesienne zajęcia terenowe z Rezerwatu „Kuźnik” w Pile, pokazując zdjęcia wszystkich grup z północnej Wielkopolski , które brały udział w tym projekcie. Na koniec zaprosił wszystkich na piknik podsumowujący całoroczny projekt „Nasze Wody”, który ma odbyć się w Pile dnia 4 czerwca 2016r. o godzinie 11 na wyspie. My również będziemy brać w nim udział.
Opiekunami podczas seminarium byłi p. Monika Nawrocka - Paluszkiewicz i p. Joanna Berndt.