XI Turniej o Puchar Wójta Gminy Miasteczko Krajeńskie

28 kwietnia 2016r. do Miasteczka Krajeńskiego przybyło osiem drużyn, aby wziąć udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Miasteczka Krajeńskiego. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje z: Gimnazjum w Wyrzysku, Gimnazjum w Połajewie, Gimnazjum w Gołańczy, Gimnazjum w Białośliwiu, Gimnazjum nr 3 w Złotowie, Gimnazjum w Budzyniu, Zespół Szkół nr 3 w Pile, Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim. Udział tych drużyn gwarantował wysoki poziom turnieju. Reprezentacje wymienionych szkół - w ostatnich latach - zdobywają tytuły mistrzów w swoich powiatach. Dwa zespoły tj. Zespół Szkół nr 3 w Pile i Gimnazjum w Budzyniu, aktualnie startują w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Dodatkową motywacją dla drużyn była szansa - po raz trzeci - zdobycia trofeum zwycięzcy turnieju, przed tą możliwością stanęły drużyny z Gimnazjum w Wyrzysku, Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim, Gimnazjum w Połajewie i Gimnazjum w Budzyniu.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny w dwóch grupach:
I grupa – Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim
Gimnazjum w Budzyniu
Gimnazjum w Gołańczy
Gimnazjum w Białośliwiu

II grupa – Gimnazjum Publiczne nr 1 w Złotowie
Gimnazjum w Wyrzysku
Gimnazjum w Połajewie
Zespół Szkół nr 3 w Pile

W turniejowym pojedynku zmierzyły się reprezentacje dziewcząt z Wyrzyska i ZS nr 3 w Pile. Ubiegłoroczne zwyciężczynie turnieju zostały pokonane 6:3. Od początku do końca meczu przewagę na boisku miały dziewczyny z Wyrzyska. Następny pojedynek stoczyliśmy z dziewczynami ze Złotowa. Mecz zaczął się dobrze, rozpoczęliśmy celnym trafieniem do bramki złotowianek. Niestety dwie niewykorzystane sytuacje doprowadziły do przewagi przeciwniczek 1:2. W drugiej połowie mieliśmy wiele szans na zdobycie goli, jednak doskonale broniąca bramkarka ze Złotowa nie pozwoliła się pokonać. Jak się później okazało, została wybrana najlepszym bramkarzem w turnieju. Po zakończeniu meczu wynik był niekorzystny dla Wyrzyska 1:4. Do ostatniego spotkania z zespołem z Połajewa podeszliśmy bardzo skoncentrowani, gdyż zwycięstwo dawało wyrzyszczankom szansę walki o trzecie miejsce w turnieju. Mecz był bardzo zacięty i pasjonujący, pierwsza połowa skończyła się remisem. Błędy jakie popełniały dziewczyny z Wyrzyska były wynikiem przede wszystkim zmęczenia i wielką chęcią zwycięstwa. Po sygnale syreny kończącej mecz, wynik brzmiał 6:3 dla Wyrzyska.

W rywalizacji o trzecie miejsce spotkaliśmy się z dziewczynami z Gołańczy, szkołą o wielkich tradycjach i sukcesach w piłce ręcznej. Pojedynek był pasjonujący, ale niestety nasze srebrne medalistki z rozgrywek powiatowych w piłkę ręczną przegrały rywalizację o trzecie miejsce. Najlepszą zawodniczką z drużyny Wyrzyska wybrano Angelikę Kowalską (uczennicę klasy IIIa).

Skład naszej reprezentacji: Iwona Kraczek, Paulina Wojda, Borowczak Wiktoria, Dutkiewicz Patrycja, Filip Anna, Jankowska Martyna, Kędzior Agata, Kotarak Weronika , Kowalska Angelika, Speyer Weronika, Sznajderowska Alicja.

Opiekun drużyny – Sławomir Gajdziński