Barbara Ciwoniuk w naszej szkole

Dnia 24 października 2016 roku przybyła do naszego gimnazjum pani Barbara Ciwoniuk – autorka książek dla młodzieży. Jej powieść „Igor”, opowiadająca o szkolnych doświadczeniach dyslektyka, została nominowana przez Polską sekcję IBBY do programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007”, a „Ania” do nagrody Książki Roku IBBY. Napisała także: „Musisz to komuś powiedzieć”, „Wszystko inne poczeka”, „Rokko”, „Wakacje z gangsterem”. Spotkanie pisarki z gimnazjalistami odbyło się na sali widowiskowej i trwało prawie dwie godziny. Autorka powieści młodzieżowych opowiedziała o swoich początkach kariery pisarskiej i chętnie odpowiadała na pytania uczniów. W imieniu społeczności Gimnazjum w Wyrzysku za niesamowite spotkanie podziękowania złożyła uczennica klasy IIIb Agata Kędzior. Pani Barbara Ciwoniuk stwierdziła, że uczniowie naszej szkoły są sympatyczni i kulturalni. Dziękujemy i mamy nadzieję, że takich spotkań - z ciekawymi osobami – będzie więcej.