"Can I have a ..., please?", czyli Harvest Festival w naszym Gimnazjum!

Dzień czwartego października na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów, ponieważ odbył się coroczny, cieszący się niesłabym powodzeniem – Harvest Festival („Święto plonów”).

Od samego rana – na kiermaszu przygotowanym przez p. Annę Nowicką oraz przy ogromnym zaangażowaniu uczniów i ich rodziców – można było zakupić tradycyjnie przygotowane wypieki (muffiny, pączki, ciastka, jabłeczniki itp.), sałatki warzywne, owoce, jak również tradycyjnie tłoczone napoje. Niezwykle dużym powodzeniem cieszyły się także słodkości (w szczególności czekolada domowej roboty). Chętnych do konsumpcji można było znaleźć zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli, którzy chętnie uczestniczyli w tej akcji. Przypomnieliśmy uczniom, że zdrowe i zrobione własnoręcznie wyroby smakują o niebo lepiej, niż popularne "fast food'y".

Tego dnia na straganie panował gwar i z całą pewnością nie było ucznia, który by nie spróbował pysznego ciasta. Była to też znakomita okazja, aby w języku angielskim wymieniać nazwy produktów spożywczych oraz przypomnieć sobie jak w grzeczny i prawidłowy sposób poprosić o dany produkt.

See you next time :-)!