STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

"Can I have a ..., please?", czyli Harvest Festival w naszym Gimnazjum!

Dzień czwartego października na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów, ponieważ odbył się coroczny, cieszący się niesłabym powodzeniem – Harvest Festival („Święto plonów”).

Od samego rana – na kiermaszu przygotowanym przez p. Annę Nowicką oraz przy ogromnym zaangażowaniu uczniów i ich rodziców – można było zakupić tradycyjnie przygotowane wypieki (muffiny, pączki, ciastka, jabłeczniki itp.), sałatki warzywne, owoce, jak również tradycyjnie tłoczone napoje. Niezwykle dużym powodzeniem cieszyły się także słodkości (w szczególności czekolada domowej roboty). Chętnych do konsumpcji można było znaleźć zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli, którzy chętnie uczestniczyli w tej akcji. Przypomnieliśmy uczniom, że zdrowe i zrobione własnoręcznie wyroby smakują o niebo lepiej, niż popularne "fast food'y".

Tego dnia na straganie panował gwar i z całą pewnością nie było ucznia, który by nie spróbował pysznego ciasta. Była to też znakomita okazja, aby w języku angielskim wymieniać nazwy produktów spożywczych oraz przypomnieć sobie jak w grzeczny i prawidłowy sposób poprosić o dany produkt.

See you next time :-)!