„MINI LIGA W PIŁKĘ RĘCZNĄ”

W ubiegłym roku szkolnym, w głowach nauczycieli Wyrzyskiego Gimnazjum Sławomira Gajdzińskiego i Łukasza Sadłowskiego zrodził się pomysł, jak można popularyzować piłkę ręczna wśród młodzieży. Nasze Gimnazjum od wielu lat jest liczącą się szkołą w piłce ręcznej w powiecie i rejonie. Zaczynaliśmy już od samego początku powstania gimnazjów grać w piłkę ręczną w naszej szkole. Następnie, dołączyło Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim pod wodzą nauczyciela wychowania fizycznego Jarosława Skrzypczaka. Przez dwa lata nasze szkoły rywalizowały między sobą o prymat najlepszego gimnazjum w powiecie pilskim. W kolejnych latach dołączały następne gimnazja.

W roku szkolnym 2016/2017 do rywalizacji w rozgrywkach SZS „NADNOTECKIEGO” Szkolnego Związku Sportowego przystąpiło dwanaście szkół z powiatu. W ostatnich latach do pasjonatów piłki ręcznej z naszego powiatu dołączył Mariusz Kwiatkowski z Zespołu Szkół nr 3 w Pile. Rywalizacja stała się ciekawsza. We wrześniu , Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie na czele z dyrektorem szkoły Sławomirem Gajdzińskim i panem Łukaszem Sadłowskim, zgłosili Projekt Edukacyjny w Kuratorium Oświaty w Poznaniu pt. „MINI LIGA W PIŁKĘ RĘCZNĄ”.

Rozgrywki toczyły się od listopada 2016r. do 8 czerwca 2017r. między drużynami: dziewcząt i chłopców oraz absolwentów szkół w Gimnazjum Wyrzysk, Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim i Zespołu Szkół nr 3 w Pile.

8 czerwca 2017 roku po ostatnim rozegranym turnieju w Osieku nad Notecią cieszyli się wszyscy, a najbardziej drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku, gdyż to oni zdobyli pierwsze miejsce w „Mini Lidze w Piłkę Ręczną”.

Sukces gimnazjalistów to praca nauczycieli wychowania fizycznego, szczególnie Słąwomira Gajdzińskiego i Łukasza Sadłowskiego.

Sławomir Gajdziński