PODSUMOWANIE IX POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO UCZNIÓW GIMNAZJUM
OSIEK NAD NOTECIĄ 10.06.2017

W minioną sobotę tj. 10 czerwca 2017r. w gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią, odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum.

Konkurs skierowany do gimnazjalistów naszego powiatu po raz pierwszy poszerzył się o uczniów powiatu nakielskiego. Konkursowi patronował starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wielkopolska kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska i burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska.

Zaletą tego konkursu jest to, że finaliści i laureaci do uroczystego podsumowania nie znają wyników końcowych, co wzmaga emocje wśród uczniów, opiekunów, rodziców i nauczycieli pracujących z gimnazjalistami. Całość potęguje fakt, że za wynikami uczniów idą cenne nagrody rzeczowe, o które postarali się organizatorzy współpracując z firmami powiatu pilskiego, w tym m.in.: Philips Lighting Poland, Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, Piekarnia Edro, Muzeum Okręgowe w Pile, oraz organizacje i osoby prywatne: Rada Rodziców, Barbara Bąk.

Pomysłodawcy konkursu w osobie dyrektora gimnazjum w Osieku nad Notecią p. Iwony Schulz i p. Dariusza Włoszczyńskiego – inicjatora i autora zadań, zadbali o miłą i uroczystą oprawę, w której po przemówieniach zaproszonych gości, organizatorów i sponsorów ogłosili wyniki konkursu, wręczając uczniom pamiątkowe statuetki i nagrody.

Laureaci i wyróżnieni w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Uczniów Gimnazjum

Kategoria klas pierwszych

4.Adam Seyda – II Gimnazjum STO w Pile
5.Aleksander Pytel – Zespół Szkół nr 3 w Pile
6.Patryk Zubilewicz – Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile

Urząd Miasta i Gminy Wyrzysk w osobie burmistrza p. Bogusławy Jagodzińskiej zadbał o wyróżnienie uczniów z grona najlepszych w naszej gminie. Miło mi poinformować, że dwoje gimnazjalistów z naszego gimnazjum: Wiktoria Mróz oraz Jakub Chrząstek osiągnęło ten wynik w swoich kategoriach wiekowych.

Na koniec były podziękowania dla sponsorów, pomysłodawców konkursu, komisji konkursowej, nauczycieli nagrodzonych uczniów oraz wspólne zdjęcia.

Wszyscy zaproszeni goście, uczniowie, opiekunowie, rodzice i nauczyciele po uroczystości na hali sportowej mieli możliwość udania się na teren Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, by wspólnie świętować zamknięcie kolejnej IX już edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum.

Michał Kozimor