INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września uczniowie Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Także w tym roku podczas akademii nie zabrakło patriotycznego akcentu, upamiętniającego kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Gimnazjaliści usłyszeli znamienne słowa prowadzących uroczystość, że „77 lat temu uczniowie polscy nie zasiedli w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszeli huk armat i wystrzały pocisków”. Przedstawiciele klasy II a i III a pod okiem nauczycielek: pani Izabeli Duszczak, pani Agnieszki Rummel i pani Katarzyny Jaśkiewicz przygotowali także krótki montaż słowno – muzyczny, prezentując utwory o bohaterskich żołnierzach, którzy walczyli o naszą wolność. Następnie po raz ostatni w historii gimnazjum, pełniący obowiązki dyrektora, pan Sławomir Gajdziński, poprowadził uroczystość ślubowania klas pierwszych, włączającą nowych uczniów w szeregi gimnazjalistów. Inaugurację nowego roku szkolnego zakończyły spotkania wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych.

KJ