Historyczne zakończenie działalności
Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku

W dniu 31 sierpnia 2017 roku podczas ostatniego posiedzenia Rady Pedagogicznej Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku dokonano uroczystego wyprowadzenia sztandaru szkolnego z wizerunkiem patronki. Pod przewodnictwem dyrektor Małgorzaty Charczun były przewodniczący Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla Gimnazjum w Wyrzysku Jacek Onoszko w asyście grona pedagogicznego wyprowadził z sali obrad sztandar, który postanowiono umieścić na parterze szkoły obok portretu Marii Skłodowskiej – Curie. Wyeksponowanie sztandaru w tym miejscu było tym bardziej zasadne, iż do czasu całkowitego wygaszenia klas gimnazjalnych zostały jeszcze dwa roczniki, które rozpoczęły edukację gimnazjalną. W ten sposób pracownicy szkoły oddali hołd sztandarowi, który wielokrotnie był świadkiem wielu niezapomnianych wydarzeń w dziejach wyrzyskiej szkoły. W wyniku reformy edukacji Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku zakończyło swoją działalność, zaś spuściznę po tej placówce oświatowej decyzją Rady Miejskiej w Wyrzysku przejęła Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.