XII Regionalny Turniej Warcabowy

Dnia 18 października 2016r. w Gębicach odbył się XII Regionalny Turniej Warcabowy o randze Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem imprezy było: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno Sportowe „Sprawni Razem” oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

Myślą przewodnią całego turnieju było hasło: Zmyślne ruchy rzeźbią umysł.

Celem turnieju była popularyzacja gier stolikowych i świetlicowych, przygotowanie do aktywnego udziału w życiu towarzyskim poza szkołą, wyłonienie reprezentacji na Mistrzostwa Polski w warcabach.

Gimnazjum w Wyrzysku reprezentowali: Maciej Nowak, Daniel Mrotek, Julia Michałek, Anita Paradowska, Magdalena Świątkowska, Maciej Zbela. Miłą niespodziankę sprawił Daniel Mrotek, który zajął pierwsze miejsce, wygrywając z aktualnymi mistrzami świata.