STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

Publikacje nauczycieli

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Wybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku. Mottem przewodnim, uroczystości kończącej rok szkolny 2016/2017 były słowa hinduskiego przysłowia: ,,Nie wątp w błękit nieba, gdy nad Twoim dachem stoją ciemne chmury”. Wiążą się one nie tylko z niepewnością absolwentów, którzy po wakacjach rozpoczną kolejny etap swojego życia. Słowa te nawiązują także do sytuacji wszystkich pozostałych uczniów i nauczycieli, którzy w kolejnym roku szkolnym będą uczyć się i pracować w nowej placówce - szkole podstawowej.

Uroczystość odbyła się jak za dawnych lat w wyrzyskim, malowniczym amfiteatrze, gdzie panował radosny i wakacyjny nastrój. Dyrekcja tego dnia nie wątpiła w błękit nieba, który rozproszył ciemne chmury i o godz. 10: 00 już ogrzewały nas letnie promienie słońca.

Na początku uroczystości, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Bień. Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny i przedstawiła największe osiągnięcia gimnazjalistów. W tym miejscu nastąpiły też podziękowania dla wszystkich tych, bez których funkcjonowanie szkoły byłoby niemożliwe, pracowników szkoły, nauczycieli, uczniów. Szczególne słowa uznania skierowano do Pani Burmistrz Wyrzyska Bogusławy Jagodzińskiej, Rady Miejskiej w Wyrzysku oraz rodziców – przyjaciół, wspierających szkołę.

Pani Dyrektor podziękowała także nauczycielom, którzy w kolejnym roku szkolnym nie będą pracować z dotychczasowym gronem pedagogicznym, tj. Pani Małgorzata Wilczyńska od września będzie pracowała w Szkole Podstawowej w Kosztowie, ks. Henryk Dziemiński obejmie Parafię w Bądeczu. Pracę w naszej szkole zakończyły także panie: Lidia Sroka i Justyna Adamczyk.

Pani Dyrektor życzyła szczególnie młodzieży i wszystkim obecnym, aby po ciężkiej i wytężonej pracy mogli spełniać swoje marzenia i stwierdziła, iż marzenia powinien mieć każdy, bo warto żyć z marzeniami, wierzyć, że coś się zmieni i marzenia nie idą na nic.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor, głos zabrali zaproszeni goście – Pani Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, która wspomniała historię Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku, podziękowała za dotychczasową prace wszystkim pracownikom, nauczycielom, ówczesnym i obecnym dyrektorom gimnazjum.

Głos zabrał również Przewodniczący Rady Rodziców pan Stanisław Knioła, który wręczył podziękowania dla osób współpracujących z Radą.
Ponadto Igor Rumiński otrzymał od Rady Rodziców nagrodę za swoje wysokie wyniki w nauce i najwyższą średnią ocen nie tylko w gimnazjum, ale w całej Gminie Wyrzysk w roku szkolnym 2016/17.

W dalszej części uroczystości swoje świadectwa oraz nagrody książkowe odebrali uczniowie, którzy osiągnęli w roku szkolnym 2016/2017 średnią ocen powyżej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie.

Imię i nazwisko

klasa

średnia

Igor Rumiński
Agata Kędzior
Wiktoria Mróz
Wiktoria Wachowska
Aleksandra Duszczak
Joanna Brząkała
Natalia Mrotek
Oliwia Kubacka
Zuzanna Jaskólska
Martyna Urban
Jakub Kozimor
Katarzyna Kołodziej
Zuzanna Jaśkiewicz
Magdalena Malich
Jakub Chrząstek
Natalia Senska
Wiktoria Kozimor
Martyna Nowicka
Julia Mocek
Martyna Dróbka
Klaudia Pikulik
Artur Osesek
Jacek Spichalski
Aleksandra Dudek
Karolina Bąbińska
Zuzanna Bura
Julia Banach
Paulina Nalewajska
Daria Wronkowska
Adrian Krywoszej
Patrycja Nowak
Szymon Chuchla
Patrycja Maliszewska
Michal Kowalski
Julia Walczak
Martyna Krzycka
Klaudia Tomaszewska
Katarzyna Marchewka
Vanessa Łosoś
Inez Belka
Anna Filip

IIa
IIIb
Ia
IIc
IIIc
IIIb
IIIb
IIIc
Id
IIIa
IIb
IIb
IId
IId
IIIb
IIId
Id
IIe
Ib
IIa
IIa
IIIa
Ia
Id
Ie
Ie
IIIa
IIIa
IIIc
IIe
IIIa
IIIa
IIIb
Ic
IIa
IIe
IIIb
IIIc
Ia
Ie
IIIa

5,93
5,67
5,57
5,50
5,50
5,44
5,44
5,33
5,29
5,22
5,21
5,21
5,21
5,21
5,17
5,17
5,14
5,14
5,07
5,07
5,07
5,06
5,00
5,00
5,00
5,00
5,00
5,00
5,00
4,93
4,89
4,89
4,88
4,87
4,86
4,86
4,83
4,83
4,79
4,78
4,78

Nagrodę PRYMUSA SZKOŁY otrzymał Igor Rumiński ze średnią ocen 5,93. PRYMUSEM WŚRÓD ABSOLWENTÓW została Agata Kędzior ze średnią ocen 5,67 i zaszczytnym tytułem LAUREATKI WIELKOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM, w którym zajęła I miejsce na szczeblu wojewódzkim.

PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY otrzymała Wiktoria Wachowska z kl. II c, która okazała się Mistrzem Ortografii w Gimnazjum im Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku w roku szkolnym 2016/17 i jednocześnie bardzo dobrą uczennicą ze średnią ocen 5,50.

Wszyscy obecni zostali także poinformowani, iż bardzo dobrzy sportowcy i uczestnicy konkursów organizowanych w gimnazjum otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy dn. 14.06.2017r. na specjalnej uroczystości „Szkolna Gala Sportu”.

W kolejnym punkcie uroczystości pożegnano absolwentów, a wychowawcy klas trzecich p. Katarzyna Jaśkiewicz, p, Beata Nowicka, p. Jacek Onoszko i p. Marek Nowicki wręczyli swoim uczniom świadectwa ukończenia gimnazjum.

Uczniowie klas drugich obdarowali swoich starszych kolegów symbolicznymi słonikami na szczęście i złotymi myślami, wskazówkami na kolejne lata życia.

 • Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.

 • Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

 • Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz dobrych.

 • Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło.

 • Zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię skrytykuje.

 • Zdobywaj zaufanie ludzi i uważaj na tych, których zaufanie już raz straciłeś.

 • Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

 • Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam, wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy.

 • I pamiętaj, że by otworzyć komuś oczy potrzeba niekiedy całego życia.

 • By ujrzeć - wystarczy błysk chwili.

 • Zanim osądzisz, spróbuj zrozumieć.

 • Wystrzegaj się gotowych odpowiedzi.

 • Daj każdemu szansę.

 • Zważaj bardziej na "być" niż "mieć".

 • Stawaj w obronie najsłabszych.

 • Bądź pośród innych narzędziem pokoju.

 • Przynoś życie i nadzieję ludziom, których spotkasz.

 • Przyczyniaj się do międzyludzkiej solidarności.

 • Pracuj na rzecz bardziej sprawiedliwego świata.

 • Śmiej się, a zmarszczki przekształcą się w skrzydła.

W związku z tym, że od września dwa ostatnie roczniki gimnazjum będą włączone do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, wykreślono ze scenariusza zakończenia roku szkolnego przekazanie sztandaru uczniom klas II i Pani Dyrektor Alicja Bień przeprowadziła ślubowanie uczniów klas trzecich, którzy obiecali, m.in. godnie reprezentować imię szkoły. Po ślubowaniu po raz ostatni uroczyście wyprowadzono sztandar szkoły.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów klas: I c i III c. Można było usłyszeć i dowiedzieć się, m.in.: Jak „ulepić” ucznia i jakie „uwagi” otrzymali od uczniów nauczyciele, pracownicy szkoły i dyrekcja. Uczniowie otrzymali wiele cennych rad, by umieć lepiej żyć, a nauczyciele usłyszeli słowa podziękowania za swoją odpowiedzialną i ciężką pracę w kształtowaniu młodych charakterów.

Odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości zakończenia roku szkolnego:
Część oficjalna: Agnieszka Mela- Kartosz, Jacek Onoszko
Oprawa muzyczna: Agnieszka Rummel
Dekoracje: Lidia Troczyńska

Galeria zdjęć >>>