Pokazali klasę

W Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyrzysku odbył się interesujący wojewódzki konkurs „Wielkopolska – Europejski i Samorządny Region Polski”. W zawodach uczestniczyły 4 – osobowe reprezentacje gimnazjów z Wysokiej, Łobżenicy, Miasteczka Krajeńskiego, Osieka, Piły (Zespół Szkół nr 1) i Wyrzyska. Konkurs zdominowali gospodarze oraz ekipy z Wysokiej. Ostatecznie triumfowała uczennica z grodu nad Łobżonką – Karolina Ścigaj.

Konkurs został dofinansowany w znaczący sposób przez Urząd Marszałkowski z siedzibą w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Pile i Urząd Miejski w Wyrzysku. Organizatorami tych ciekawych zmagań było Stowarzyszenie Pomocy Gimnazjum w Wyrzysku „Szkoła Marzeń” oraz miejscowa placówka oświatowa. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością : Tomasz Bugajski – starosta pilski, Waldemar Wyczyński – zastępca burmistrza Wyrzyska, Stefan Rymer – przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, Teresa Pinkowska – przewodnicząca komisji oświaty Rady Miejskiej w Wyrzysku i Tadeusz Maćkowski – przewodniczący stowarzyszenia działającego przy wyrzyskim gimnazjum „Szkoła Marzeń”. Konkurs przygotowali Sławomir Gajdziński – zastępca dyrektora gimnazjum w Wyrzysku i nauczyciele – Ryszard Sell i Agnieszka Mela – Kartosz. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisji jury w składzie: Marek Enerlich i Monika Kłos – pracownicy Wyższej Szkoły Biznesu w Pile oraz Henryk Liszkiewicz – wizytator Kuratorium Oświaty w Pile.

Konkurs składał się z dwóch części pisemnej dla wszystkich i ustnej dla najlepszej szóstki. Po ogłoszeniu wyników okazało się iż gospodarze – uczennice Ryszarda Sella wprowadzili do wąskiego finału komplet 4 uczniów, zaś ekipa z Wysokie pod opieką Karola Boruckiego 2 gimnazjalistów. Miło nam poinformować, iż triumfowała Karolina Ścigaj (Wyrzysk), na drugim miejscu uplasowała się Natalia Taczkowska (Wysoka), a na trzeciej pozycji – Maria Turbiak (Wyrzysk). Na kolejnych miejscach znaleźli się Kamila Fajkiel (Wysoka) przed Kingą Strzyżewską  i Magdaleną Szpot (obie z Wyrzyska).  Po zakończeniu zawodów najlepsi uczniowie otrzymali  nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy cenne upominki. W ten sposób uświetniono 20. rocznicę odrodzonego samorządu w Polsce i 6. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.