Kasia Kafke mistrzynią Wielkopolski

Uczennica wyrzyskiego gimnazjum Katarzyna Kafke  została triumfatorką XX edycji „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. Tym samym uczennica powtórzyła sukces z 2009 roku Pauliny Pikulik. To wielki splendor dla szkoły, gminy Wyrzysk i powiatu pilskiego, których reprezentowała młoda gimnazjalistka z grodu nad Łobżonką.

Zanim doszło do finałowej rozgrywki najpierw odbył się etap szkolny, a następnie etap powiatowy. Zgodnie z regulaminem z każdego powiatu może zakwalifikować się zaledwie dwóch uczniów do etapu wojewódzkiego. Powiat pilski reprezentowali uczniowie wyrzyskiegio gimnazjum – Katarzyna Kafke i Michał Jagodziński, który ostatecznie także znalazł się w czołówce w finałowej rozgrywce. Finał wojewódzki odbył się 12 czerwca w Żychlinie koło Konina i składał się z dwóch części. Najpierw 55 uczniów wypełniło test pisemny, który w opinii uczestników nie był taki prosty. Następnie po przerwie przewodnicząca komisji finałowej Elżbieta Siudaj – Pogodska  poinformowała, iż do drugiej części zgodnie z regulaminem konkursu zakwalifikowała się najlepsza ósemka. Już w tym momencie Kasia miała wraz z trójką innych uczniów najlepszy wynik. Część ustna to popis wyrzyskiej gimnazjalistki, która ostatecznie została laureatką pierwszego miejsca. Następnie z rąk przewodniczącego Towarzystawa Samorządowego, senatora RP Ireneusza Niewiarowskiego i starosty konińskiego odebrała przepiękną nagrodę w postaci smartfona.

Imponujący wynik Kasi nie wziął się z niczego. Już w ubiegłym roku była finalistką wojewódzką konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym. W tym roku szkolnym osiągnęła podwójny sukces. Najpierw w brawurowy sposób zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego konkursu wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej, gdzie na etapie rejonowym bardzo dobrze napisała test i uzyskała 100% punktów za projekt.  Finał wojewódzki konkursu o samorządzie terytorialnym to ukoronowanie jej wspaniałych sukcesów.

R. S.