Konkurs o miano Mistrza Ortografii rozstrzygnięty

Piękny, kwitnący bzem i akacjami maj w wyrzyskim gimnazjum minął pod znakiem zmagań polonistycznych w ramach Dni Języka Polskiego. Wszyscy  uczniowie mieli okazję zmierzyć się w kilku konkursach, sprawdzających szeroko pojęte praktyczne zdolności polonistyczne. Umiejętność porozumiewania się, a co za tym idzie dbałość o poprawną wymowę i zapis,  jest nadal jednym z naszych priorytetów.

Zmagania ortograficzne,  po zaciętej całorocznej rozgrywce w ramach Ligi Ortograficznej o miano Mistrza Ortografii, wygrała uczennica klasy IIIf – Michalina Sopel. W konkursie znajomości wyrazów niepospolitych „Znam, używam i rozumiem” wśród przedstawicieli wszystkich klas najlepsze okazały się uczennice:  Aleksandra Szamara z kl. IIId, Sandra Głowik z kl. IIIc i Izabela Nowicka z kl. IIb.  Gimnazjaliści głowili się także nad testem gramatycznym, w którym bezkonkurencyjne okazały się Malwina Skrzypczyńska z kl. IIIe, Honorata Sawińska z kl. IIIa i Aleksandra Mikołajczak z klasy IIIe.

W ramach  wielozadaniowego testu dla klas trzecich pod nazwą „Potyczki z językiem polskim” najwyższymi wynikami poszczycili się:

Adam Ozimina, Klaudia Kozłowska, Iga Buraczyk z klasy IIIc, którzy zespołowo zajęli  I miejsce,

Aleksandra Mikołajczak, Malwina Skrzypczyńska, Igor Michalski z kl. IIIe – II miejsce,

Aleksandra Szamara, Karolina Kędzia, Hubert Derdowski z kl. IIId – miejsce.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do szanowania ojczystej wymowy na co dzień!

Wasze polonistki J

K. Jaśkiewicz