Rejonowe Rozgrywki Piłki Plażowej Chłopców

2 czerwca 2012 r. w Ośrodku Wypoczynkowym "Płotki" koło Piły zostały rozegrane rejonowe rozgrywki piłki plażowej młodzieży gimnazjalnej. Rozgrywki te, jak co roku, organizowane są w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Po zajęciu drugiego miejsca w rundzie powiatowej uczniowie naszej szkoły: Gromadzki Kamil i Mrotek Mateusz wywalczyli prawo startu w etapie rejonowym. Należy podkreślić, że jest to pierwszy awans do tego etapu piłki plażowej w historii szkoły.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9.30. W kategorii chłopców do rywalizacji stanęło 8 drużyn z:  Chodzieży, Skoków, Lubasza, Wapna, Szamocina, Trzcianki, Piły i Wyrzyska. W początkowej fazie gra toczyła się w dwóch grupach. Przeciwnikami naszych siatkarzy byli zawodnicy z: Trzcianki, Szamocina i Wapna. Uczniowie pod opieką p. Sławomira Nowaka nie mieli większych problemów z "wyjściem" ze swojej grupy wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce. Niestety w półfinale rywalami byli  siatkarze ze Skoków. Okazali się oni lepsi i wygrali prawo gry w finale rozgrywek oraz awans do rundy wojewódzkiej. W meczu o trzecie miejsce nasi uczniowie również ulegli przeciwnikowi i zajęli czwarte miejsce na szczeblu rejonowym rozgrywek piłki plażowej.

Podsumowując rywalizację należy zaznaczyć, że czasami duży wpływ na stan rywalizacji miała pogoda. Przelotne opady deszczu i porywisty wiatr skutecznie utrudniały dokładne rozegranie akcji a czasami nawet przyjęcie piłki.

S. Nowak