Sukces przez duże S

VII Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Miasteczka Krajeńskiego rozegrany został 4 czerwca 2012r. Kolejny raz (w ostatnim czasie) spotkały się najlepsze zespoły gimnazjalne z trzech powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego. Reprezentacje z Miasteczka Krajeńskiego, Wyrzyska, Białośliwia, Zespółu Szkół Nr 3 w Pile, Budzynia i Połajewa.

Pierwszy mecz turnieju rozegrały nasze dziewczyny z drużyną z Białośliwia. Mecz był do jednej bramki, wynik 9: 2 nie oddaje w pełni tego, co się działo na boisku. W sposób szczególny podczas trwania rozgrywek  zaprezentowały  swoje umiejętności Iga Buraczyk i Paulina Dunajska. W następnym meczu graliśmy z drużyną pilską. Tym razem pierwsze skrzypce grały Sandra Głowik i Klaudia Kozłowska. W finale spotkały się dwie najlepsze reprezentacje turnieju: Wyrzysk i Połajewo. Do meczu przystąpiliśmy bardzo zmotywowani. Podczas ostatniego turnieju w Budzyniu, mecz miedzy tymi drużynami zakończył się remisem. Dziewczyny uwierzyły, że tym razem mają szansę na zwycięstwo. Dodam, iż reprezentacja Gimnazjum z Połajewa zajęła II miejsce w rejonie Pilskim w piłkę ręczną dziewcząt w 2012r. W finałowym spotkaniu wszystkie dziewczyny wspięły się na wyżyny swoich umiejętności. Szczególne słowa uznania należą się naszej rozgrywającej Aleksandrze Szamarze, grającej na kole Hannie Moś i bramkarce Ilonie Madaj. Jak zwykle swoje „trzy grosze” dorzuciła Iga Buraczyk. Cieszy fakt, że dobrze zaprezentowały się również dziewczyny z młodszych klas: Iza Brożek, Natalia Wachowska, Aneta Witkowska i młoda bramkarka Weronika Gwit.

W dzisiejszych zawodach, tak jak zawsze wybierano najlepszą zawodniczkę turnieju, a została nią Iga Buraczyk. Najlepszą zawodniczką naszej szkoły wybrano Olę Szamarę, a Ilonę Madaj wybrano najlepszą bramkarką turnieju. Reprezentacja Gimnazjum w Wyrzysku startowała po raz siódmy w turnieju o puchar wójta, ale dopiero pierwszy raz odnieśliśmy zwycięstwo. Gratuluję i mam nadzieję, że młodsze koleżanki będą kontynuowały rozpoczęte pasmo zwycięstw.

S. Gajdziński