Wyróżnienie dla Honoraty

Honorata Sawińska  została laureatką wojewódzką „XIX Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym”. To już kolejne wyróżnienie dla wyrzyskiego gimnazjum, co potwierdza, iż szkoła jest w ścisłej czołówce Wielkopolski w tym prestiżowym konkursie, który odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, później powiatowe, z których dwie najlepsze osoby zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Warto dodać, iż mamy 35 powiatów w województwie wielkopolskim. Powiat pilski i jednocześnie  gminę Wyrzysk reprezentowała ponownie ekipa z miejscowej placówki oświatowej – Honorata Sawińska z klasy IIIa  i Katarzyna Kafke z klasy IIe. Finał wojewódzki odbył się 11 czerwca br. w Żychlinie koło Konina.

W finale wojewódzkim wszyscy przystąpili do części pisemnej, po której wyłoniono najlepszych. Do wąskiego finału zakwalifikowała się Honorata Sawińska, która w tym momencie miała piąty wynik dnia. W decydującej próbie uczniowie odpowiadali publicznie przed komisją konkursową złożoną z przedstawicieli samorządu i kuratorium oświaty. W tym momencie Ireneusz Niewiarowski – prezes Towarzystwa Samorządowego i jednocześnie senator RP pogratulował najlepszym i przedstawił krótką historię samorządu w Polsce i dotychczasowe dzieje konkursu. W części ustnej Honorata wylosowała bardzo trudny zestaw i ostatecznie wywalczyła 8 miejsce. Po konkursie zaproszeni gości z wojewódzkich,  powiatowych i gminnych  szczebli samorządu wręczyli wszystkim wyróżnionym okazałe nagrody. Honorata wróciła do grodu nad Łobżonką z cennym trofeum. Należy nadmienić, iż także Katarzyna uzyskała dobry wynik wśród wszystkich uczestników tego konkursu.

R. Sell