STRONA GŁÓWNA

NASZA SZKOŁA

Historia szkoły

O patronce szkoly

Co nas wyróżnia

Dokumenty szkolne

 

KADRA SZKOŁY

Dyrekcja

Nauczyciele

Administracja i obsługa

 

UCZNIOWIE

Samorząd uczniowski

Klasy

Najlepsi uczniowie

Plan lekcji

Zastępstwa

Podręczniki

Publikacje nauczycieliWybitni absolwenci

Nasza twórczość

 

DLA RODZICÓW

Rada Rodziców

Regulaminy

Zebrania

"Szkoła Marzeń"

 

Z ŻYCIA SZKOŁY

Kalendarz roku szkolnego

Kalendarium imprez

Kółka zainteresowań

Zespoły wyrównawcze

Konkursy

Wycieczki

Sport

Galeria

 

WYCIECZKI W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

 XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy                                 6-06-2008

W dniu 6 czerwca młodzież naszego gimnazjum (48 osób) i pięciu nauczycieli: Renata Belaid, Małgorzata Wilczyńska, Lidia Troczyńska, Joanna Berndt i ks. Michał Szmania, byliśmy obecni na XIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Lednicy.  >>>

                                                                                                                   więcej zdjęć

 Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego                                28-30.05-2008

W dniach 28.05.-30.05.09r. klasy: 2a, 2b, 2d pod opieką p. Joanny Berndt, p. Alicji Fąs i p. Ireneusza Wojciechowskiego udały się do Wolińskiego Parku Narodowego oraz do Międzyzdrojów.

Uczestnicy wyruszyli z Wyrzyska wczesnym rankiem, po czym dojechali do pensjonatu w Wicku, w którym się zakwaterowali. Następnie grupa udała się na spacer do Wapnicy, aby zobaczyć jezioro Turkusowe o niezwykłej barwie wody. Wokół jeziora widnieją lesiste wzgórza, z których można podziwiać w pełni jego urok. Potem ruszyli w stronę Wzgórza Zielonka, z którego rozpościera się widok na Zalew Szczeciński. Po długim spacerze wycieczka wróciła do pensjonatu, gdzie zjedli posiłek. Wieczorem odbyła się dyskoteka, z której wszyscy byli zadowoleni.

Kolejnego dnia około godz.10.00. turyści kierowali się w stronę Międzyzdrojów, gdzie zobaczyli ciekawe miejsca. Na początku weszli do Wolińskiego Parku Narodowego-głównego punktu ich zwiedzania. Tam zobaczyli „Rezerwat Żubrów’’. Obok tych potężnych zwierząt znajdują się także jelenie, sarny, dziki, orły bieliki. Następnie udali się do Muzeum Przyrodniczego, gdzie mogli podziwiać m.in. wybrzeże morskie latem, zimą, żubry i inne. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Międzyzdrojów. Tam udali się na molo, na którym silnie wiał wiatr. Potem uczestnicy przeszli do Muzeum Figur Woskowych, gdzie zobaczyli m.in. najbrzydszą kobietę świata. Ich wielką atrakcją było przejście po Aleji Gwiazd, gdzie widniały odciśnięte dłonie znanych Polaków. I w końcu nadeszła pora na powrót do pensjonatu. Po zjedzonej obiadokolacji odbyły się rozgrywki pomiędzy klasami, w których zwyciężyła klasa 2d. Pod koniec tego dnia opiekunowie zorganizowali ognisko, przy którym się wszyscy świetnie bawili.

Ostatniego dnia wczasowicze obudzili się z myślą, że niedługo będzie trzeba wracać do domu. Po śniadaniu wszyscy wykwaterowali się z ośrodka. Następnie zrobili przeprawę promem do Świnoujścia, obejrzeli miasto, wrócili z powrotem i udali się w kierunku Trzęsacza. Tam zwiedzili ruiny kościółka z XlV wieku oraz przeszli na plażę, gdzie porobili sobie zdjęcia. Należy także wspomnieć, że grupa była na wyspie Wolin oraz, że zobaczyła klif Gosań. Jest to najwyższy punkt wybrzeża klifowego Wolińskiego Parku Narodowego, skąd rozciąga się rozległy widok na morze Bałtyckie. Około godz. 16.00. wycieczka ruszyła w stronę Wyrzyska i o 20.00. byli już na miejscu.

 Wycieczka do Torunia i Ciechocinka                                            19-20.05-2008

W dniach 19 20 maja 2009r. uczniowie klas IIIa, IIIb, IIId pod opieką pań Izabeli Duszczak, Moniki Nawrockiej- Paluszkiewicz i Małgorzaty Wilczyńskiej odbyli dwudniową wycieczkę do Torunia, Ciechocinka.

We wtorek o godzinie 8.30 wszyscy wstawiliśmy się na rynku, skąd autobusem wybraliśmy się w podróż. Po 2 godzinach spędzonych w autokarze dotarliśmy na miejsce. Już na parkingu czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po toruńskiej starówce. Podczas oglądania odwiedziliśmy m.in. Muzeum Piernika. Po 2 godzinnym zwiedzaniu nadszedł czas na seans w Planetarium, który trwał godzinę. Po ciekawym popołudniu wybraliśmy się do galerii handlowej Copernikus. Pod wieczór zakwaterowaliśmy się w domkach campingowych „Tramp”.
Drugiego dnia o godzinie 9.30 wyjechaliśmy do Ciechocinka. Zwiedzanie w tym dniu zaczęliśmy od godzinnego spaceru w okolicy ciechocińskich tężni. Następnym punktem wycieczki był seans w Jaskini Solnej, przejazd Melexem, podczas którego dowiedzieliśmy się wiele informacji o uzdrowisku oraz odpoczynek pod Grzybkiem. Po wyżej wymienionych atrakcjach mieliśmy czas wolny. O godzinie 13 rozpoczęliśmy ciąg dalszy zwiedzania, mianowicie: Muszla Koncertowa, Dywan Kwiatowy, Zegar Kwiatowy, Teatr Letni, Pijalnia Wód.

Ok. godziny 16 wyjechaliśmy do domu. Z pewnością była to wspaniała i niezapomniana wycieczka.

 Biwak w Luchowie                                                                     18-19.05-2008

W dniach18 – 19 maja odbyła się wycieczka klasy IIIc do Luchowa. Rankiem, 18 czerwca uczniowie zebrali się na targowisku, skąd zabrano ich bagaże, i wraz z wychowawcą Michałem Kozimorem oraz drugim opiekunem, panem Ryszardem Rajkiem, wyruszyli rowerami w drogę. Plan wycieczki przewidywał liczne atrakcje, m. in: turnieje piłki siatkowej i nożnej, turniej strzelecki, w którym zwycięstwem mogą pochwalić się: Jacek Kotarak, Remigiusz Kostecki i Waldemar Cudo. Uczniowie wiele czasu przebywali w urokliwych zakątkach otaczających jezioro, podziwiając piękne widoki. Udali się również rowerami do pobliskiego klasztoru w Górce Klasztornej. Pod koniec wycieczki zostało zorganizowane ognisko.

 Biwak w Więcborku                                                                   14-16.05-2008

W dniach 14 – 16 maja 2009 roku uczniowie klasy III f wraz z wychowawcą – panem Ryszardem Sellem i przewodniczącym Rady Rodziców – panem Tadeuszem Maćkowskim przebywali na biwaku. Uczniowie zakwaterowali się w Ośrodku Wczasowym „Na Wzgórzu” w Więcborku, gdzie spędzili 3 dni. Podczas pobytu w malowniczym mieście gimnazjaliści zwiedzili pobliski teren, m. in. wokół pięknie położonego jeziora. Co ważne uczniowie wykorzystali czas czynnie. Opiekunowie zorganizowali im turniej piłki siatkowej i indywidualny turniej tenisa stołowego. Ponadto gimnazjaliści biesiadowali przy grillu wspominając interesujące chwile z ich pobytu w szkole, którą niebawem ukończą. Wszyscy pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy wracali do swoich domów.

 Wycieczka na lodowisko                                                                  5-02-2009

W czwartek tj. 5 lutego 2009 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na lodowisko do Bydgoszczy. W eskapadzie wzięło udział trzydzieścioro dziewięcioro  uczniów oraz trzech opiekunów: mgr S. Nowak oraz p. Dziamara i p. Nowak. Młodzież bawiła się znakomicie, a humory dopisały. W programie było również odwiedzenie Centrum Handlowego Fokus Park, gdzie zgłodniała i pełna wrażeń młodzież udała się do Restauracji KFC, by uzupełnić brakujące kalorie. Ok. godz. 15-stej nastąpił powrót do Wyrzyska.

 Wyjazd do Bydgoszczy na mecz piłki siatkowej                                   26-11-2008

Dnia 26 listopada odbył się wyjazd do Bydgoszczy na mecz piłki siatkowej mężczyzn. W wycieczce wzięli udział uczniowie z naszego i osieckiego gimnazjum. Mogli oni obserwować zmagania dwóch drużyn: Delecty Bydgoszcz i obecnego mistrza polski Skry Bełchatów. Mecz zakończył się sukcesem dla zawodników z Bełchatowa, który pokonał swoich przeciwników 3:1. Wycieczka jednak nie zakończyłaby się tak pomyślnie, gdyby nie rozdanie autografów i zrobienie zdjęć z siatkarzami.

 Wyjazd do Bydgoszczy na mecz piłki ręcznej                                      29-10-2008

Dnia 29 października 2008r. uczniowie ze szkoły z Wyrzyska i Miasteczka Krajeńskiego wybrali się do Bydgoszczy z opiekunami: p. Sławomirem Gajdzińskim, p. Łukaszem Sadłowskim i p. Jarosławem Skrzypczakiem na mecz piłki ręcznej Polska Czarnogóra. Rozgrywki zaczęły się punktualnie o 2030. Uczniowie doskonale wcielili sie w rolę kibiców zakładając bluzki, kapelusze, szaliki oraz trzymając w ręku flagi Polski. Reprezentacja Polski nie dała szans reprezentacji Czarnogóry pokonując ich 30:20. Trenerem Polaków był Bogdan Wenta. Po zakończeniu eliminacji niektóre osoby miały okazję otrzymać od zawodników autograf, a nawet otrzymały możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Uczniowie wrócili do domu około 2400.

 Wyjazd do Torunia do Planetarium                                                     9-10-2008

Dnia 9.10.2008r. o godz. 830 uczniowie klas drugich Gimnazjum w Wyrzysku udali się pod opieką pań:  J. Berndt, M. Chałabiś i M. Borzych na wycieczkę autokarową do Torunia. Jej celem było zwiedzanie grobu Kopernika oraz udział w seansie w planetarium. Zwiedzanie Starego Miasta zaczęło się od spaceru bulwarem wzdłuż Wisły, gdzie zatrzymał się autokar. Następnie, zgodnie z zaplanowaną przez p. J. Berndt trasą młodzież udała się przez Bramę Żeglarską przed Dom Mikołaja Kopernika. Spacerując uczniowie podziwiali piękne fasady kamienic przy ulicy Różanej i Szerokiej. Duże zainteresowanie uczniów zwróciły zabytki Torunia: Kościół Świętych Janów, fontanna flisaka z żabami, Ratusz oraz rzeźba psa Filutka. O godz. 11245. rozpoczął się w planetarium seans pt. "Błękitna planeta", który przedstawił dzieje Ziemi od początku jej powstania aż do rozkwitu pierwszych cywilizacji. Po seansie uczniowie udali się przed pomnik Mikołaja Kopernika. Tam ogłoszona została jedna godzina wolna przeznaczona na zakupy pamiątek i toruńskich pierników. W drodze powrotnej p. J. Berndt przeprowadziła quiz wiedzy o Toruniu, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie. Szczęśliwą zwyciężczynią drogą losowania zostało uczennica Monika Wnuk z kl. IIe. W nagrodę otrzymała pudełko pierników. Uczniowie pełni wrażeń i miłych wspomnień powrócili do Wyrzyska ok. godz. 1700.

  

     Archiwum: